Membres

 

Abegón Novella, MartaProfessora Lectora Serra Húnter D. InternacionalUniv. Barcelona
marta.abegon@ub.edu93 403 19 52
Aguado i Cudolá VicençCatedràtic Titular Dº AdministratiuUniv. Barcelona
vaguado@ub.edu93 402 43 74
Aja Fernández, Eliseo
Catedràtic Dº ConstitucionalUniv. Barcelona
Alija Fernández, Rosa AnaProfessora Agregada de Dº Internacional PúblicUniv. Barcelona
ralija@ub.edu93 402 0879
Aragonés Seijo, IgnacioProfessor Associat Dº Constitucional i Ciència PolíticaUniv. Barcelona
idp@ub.edu93 402 44 02
Arbeláez Rudas, MónicaProfessora Dº ConstitucionalUniv. Barcelona
monica.arbelaez@sindic.cat93 301 80 75
Arbós Marín, XavierCatedràtic Dº ConstitucionalUniv. Barcelona
xavier.arbos@ub.edu93 301 80 75
Asencio Gallego, José MaríaMagistrat, Doctor en Dret i Professor de Dº Penal, Processal i CriminologiaUniv. Barcelona y Abat Oliba CEU
jm.asencio@poderjudicial.es93 402 44 00
Asín Cabrera, AsunciónProfessor Titular Dº InternacionalLa Laguna (Tenerife)
masinca@ull.es93 402 44 00
Astorga Beltrán, Maximiliano FrancoInvestigador Predoctoral Dº Internacional PúblicUniv. Barcelona
maximiliano.astorga@ub.edu
Bardají Pascual, GloriaProfessora Associada Dº AdministratiuUniv. Barcelona
gbardaji@ub.edu93 402 19 79
Bolea Bardon, CarolinaProfessora Titular de Dº PenalUniv. Barcelona
bolea@ub.edu
Boza Martínez, DiegoProfessor Ajudant Doctor Dº PenalUniv. de Cádiz
diego.boza@uca.es956 037 883
Caicedo Camacho, NataliaProfessora Lectora Dº ConstUniv. Barcelona
ncaicedo@ub.edu93 403 45 35
Calvet Martínez, Elisenda
Professora Lectora Dº Internacional Públic
Univ. Barcelona
elisendacalvet@ub.edu
Castilla Juárez, Karlos ArtemioProfessor Associat de Dº Constitucional e InternacionalUniv. Barcelona i Pompeu Fabra
karlos.castilla@upf.edu93 403 45 35
Carranza Galaico, Gonzalo Gabriel
Professor Ajudant Doctor de Dº Constitucional
Univ. Autónoma de Madrid
gonzalo.carranza@uam.es914 975 059
Conde Castejón, Jordi Professor Associado Dº Const.Univ. Barcelona
Díaz Anabitarte, AitorProfessor agregat de Ciència PolíticaUniv. Barcelona
aitordiaz@ub.edu985 103 858
Díaz González, Gustavo ManuelProfessor Ajudant Doctor de Dret AdministratiuUniv. Oviedo
diazgustavo@uniovi.es985 103 858
Díaz Morgado, CeliaProfessora Asoc. Dº PenalUniv. Barcelona
cdiaz@ub.edu93 402 44 20
Díez Bueso, LauraCatedràtica Dret ConstitucionalUniv. Barcelona
lauradiez@ub.edu93 402 44 05
Donaire Villa, Francisco JavierProfessor Titular Dret ConstitucionalUniv. Carlos III Madrid
franciscojavier.donaire@uc3m.es91 624 57 75
Donaldson, MichaelDirector de Serveis Centrals i Planificació EstratègicaAjuntament de Gavà
mcdonaldson@gmail.com
Esteve García, FrancinaProfessora Titular Dº InternacionalUniv. Girona
francina.esteve@udg.es972 41 81 96
Font i Llovet, TomásCatedràtic Dº AdministratiuUniv. Barcelona
tfont@ub.edu93 402 43 75
Galán Galán, AlfredoProfessor Titular Dº AdministratiuUniv. Barcelona
alfredogalan@ub.edu93 403 48 33
García Morales, Mª JesúsProfessor Titular Dº ConstitucionalUniv. Auton. Barcelona
mariajesus.garcia@uab.cat93 581 22 42
Galindo Caldés, RamonProfessor Agregat Dº AdministratiuUniv. Barcelona
rlgalindo@ub.edu93 403 45 35
García Vázquez, SoniaProfessora Ajudant Dº Const.Univ. A Coruña
soniagv@udc.es981 16 70 00 Ext. 15 71
Goizueta Vértiz, JuanaProfessora Dº ConstitucionalUniv. San Sebastián
juana.goizueta@ehu.es943 01 52 04
Gómez Puente, MarcosCatedràtic Dº AdministratiuUniv. La Rioja
marcos.gomez@unican.es942 2012 48
Gómez Martín, VictorCatedràtic Dº PenalUniv. Barcelona
victor.gomez@ub.edu
González Beilfuss, MarkusProfessor Titular Dº ConstitucionalUniv. Barcelona
markusgonzalez@ub.edu93 402 44 32
González García, AlmudenaProfessora Associada Dº AdministratiuUniv. Barcelona
almudenagonzalez@ub.edu
93 403 72 69
Gracia Retortillo, RicardProfessor Lector Dº AdministratiuUniv. Barcelona
rgracia@ub.edu93 403 48 33
Hortal Ibarra, Juan CarlosProfessor Agregat Dº PenalUniv. Barcelona
hortal@ub.edu93 402 44 13
Huici Sancho, LauraProfessora Titular Dº i Economia InternacionalUniv. Barcelona
huici@ub.edu93 402 44 90
Illamola Dausa, MarionaProfessora Lectora Dº InternacionalUniv. Girona
mariona.illamola@udg.es972 41 98 30
Jiménez Cardona, NoemiInvestigadora Postdoctoral Dret PrivatUniv. Barcelona
njimenezcardona@ub.edu93 403 58 64
Joshi Jubert, UjalaProfessora Titular Dret PenalUniv. Barcelona
ujalajoshi@ub.edu
Jordana Santiago, Maria EstherProfessora Lectora, Facultat de DretUniv. Girona
mariaesther.jordana@udg.edu
Larios Paterna, Ma. JesúsProfessora Titular Dº ConstitucionalUniv. Barcelona
mlarios@ub.edu93 402 44 05
Leuzzi, GiovannaInvestigadora Predoctoral Dº PenalUniv. Barcelona
gleuzzle8@alumnes.ub.edu
López Pulido, Joan-PereProfessor Dº AdministratiuUniv. Barcelona
lopezpjp@ub.edu
Manrique Carpio, Claudia
Professora Associada del Area de Dºo Internacional Públic i Relacions Internacionals
Univ. Barcelona
claudia.manrique@ub.edu
Martín Ríos, PilarProfessora Titular de Dret ProcessalUniv. Sevilla
pilarmar@us.es954 55 11 73
Medici Colombo, Gaston AlejandroInvestigador Postdoctoral «Juan de la Cierva» Dº Internacional PúblicUniv. Barcelona
gmedici@ub.edu
Milios, GeorgiosProfessor Lector Serra Húnter Dº ConstitucionalUniv. Barcelona
gmilios@ub.edu93 402 44 07
Mir Puigpelat, OriolCatedràtic Dº AdministratiuUniv. Pompeu Fabra
oriol.mir@upf.edu93 542 27 59
Moreno Lax, VioletaProfessora Titular de Dº ProcessalUniv. Barcelona
v.morenolax@ub.edu
Morgades Gil, SílviaProfessora Agregada Dº InternacionalUniv. Pompeu Fabra
silvia.morgades@upf.edu93 542 17 42
Moya Malapeira, DavidProfessor Agregat Dº ConstitucionalUniv. Barcelona
dmoya@ub.edu93 402 44 07
Muñoz Márquez, LuzProfessora Agregada Ciència PolíticaUniv. Barcelona
luzmunozma@ub.edu93 402 44 07
Olesti Rayo, AndreuCatedràtic Dº ComunitariUniv. Barcelona
olesti@ub.edu93 402 44 24
Padrós Castillón, XavierProfessor Associat Dº ConstitucionalUniv. Barcelona
xpadros@ub.edu93 402 44 08
Pallarés Porta, FrancescCatedràtic Ciencia PolíticaUniv. Pompeu Fabra
francesc.pallares@upf.edu93 542 24 99
Pallas Secall, PolInvestigador PredoctoralUniv. Barcelona
polpallas@ub.edu
Peñalver Cabré, AlexProfessor Titular Dº Administratiu i ProcesalUniv. Barcelona
alexpenalvercabre@ub.edu93 402 19 71
Pérez Velasco, Ma. del MarProfessora Associada Dº ConstitucionalUniv. Barcelona
mmarperez@ub.edu93 402 44 08
Perez Medina, DevikaInvestigadora PredoctoralUniv. de Cádiz
devika.perezmedina@gmail.com
Planas Gifra, LauraInvestigadora PostdoctoralUniv. Barcelona
planasgifra@ub.edu
Roig Molés, EduardProfessor Titular Dº ConstitucionalUniv. Barcelona
eroig@ub.edu93 403 55 54
Romano, AndreaProfessor Lector Serra Húnter Dret ConstitucionalUniv. Barcelona
andrea.romano@ub.edu
Salazar Ortuño, Eduardo 
Professor i Advocat Ambientalista
Environmental Law Worlwide Alliance
eduardo.salazar@um.es
Salzano, Laura 
Personal Docent Investigador, Dpt. Dº Internacional Públic
Univ. Barcelona
laurasalzano@ub.edu
Sánchez Cobaleda, Ana
Investigadora Postdoctoral
Univ. Barcelona
sanchezcobaleda@ub.edu93 402 08 80
Silveira Gorski, HéctorProfessor Agregat Serra Húnter de Filosofia del DretUniv. Barcelona
hsilveira@ub.edu93 402 44 47
Tornos Mas, JoaquínCatedràtic Dº AdministratiuUniv. Barcelona
jtornos@ub.edu93 402 43 76
Torres Villarrubia, Fernanda Andrea
Advocada i Investigadora Predoctoral en Dret i Ciències Polítiques
Univ. Barcelona
fernandatorresvill@gmail.com
Turienzo Fernandez,AlejandroProfessor Lector de Dret PenalUniv. Barcelona
alejandro.turienzo@ub.edu93 402 43 76
Vadrí Fortuny, Ma. TeresaProfessor Titular Dº AdministratiuUniv. Barcelona
mtvadri@ub.edu93 402 43 74
Vallespín Pérez, DavidCatedrátic Dº ProcesalUniv. Barcelona
dvallespin@ub.edu93 402 43 78
Vernengo Pellejero, Nancy CarinaProfessora Lectora de Dret ProcessalUniv. Barcelona
nvernengop@ub.edu93 402 02 79
Vestri Gabriele Professor de Dret PúblicUniv.Pablo de Olavide
gabriele.vestri@uca.es
Vilalta Reixach, MarcProfessor Agregat Dº AdministratiuUniv. Barcelona
marc.vilalta@ub.edu93 402 19 71
Vintró i Castells, JoanCatedràtic Dº ConstitucionalUniv. Barcelona
jvintro@ub.edu93 402 43 97
Viñas Racionero, RosaInvestigadora PostdoctoralUniv. Barcelona
rvinas@ub.edu93 402 43 97
Vives Cantero, GenísTècnic SuperiorGeneralitat de Catalunya
genisvives@ub.edu

Les dades personals d’aquest directori de l’Observatori de Dret Públic IDP Barcelona només es poden utilitzar exclusivament per a finalitats relacionades amb les funcions de l’Observatori. Aquest directori no és cap de les fonts d’accés públic regulades pel Reglament (UE) 2016/679 del Parlament Europeu i del Consell, de 27 d’abril, o per la Llei orgànica 3/2018, de 5 de desembre, de protecció de dades personals i garantia dels drets digitals. En conseqüència, aquestes dades no es poden ni reproduir, ni transmetre, ni registrar per cap sistema de recuperació d’informació, ni totalment ni parcialment, sense el consentiment de les persones afectades.